Dolgopolov šokirao Nadala!

Najbolji teniser sveta u trećem kolu Mastersa u Indijan Velsu izgubio od nepredvidivog Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova. Šansa za Đokovića.

140311-nadal

Nadal poklekao je u nastojanju da odbrani prvi veliki trofej osvojen tokom, za njega, neverovatno uspešne 2013. godine!
Aleksandr Dolgopolov, koji na ATP listi zauzima tek 31. poziciju, preko Španca se probio do osmine finala, gde ga čeka Italijan Fabio Fonjini - 6:3, 3:6, 7:6 (7:5).

Nadal se već na startu turnira namučio sa Radekom Štepanekom (2:6, 6:4, 7:5), ali drugu uzastopnu slabiju partiju nije uspeo da "izvuče".

Dolgopolovu nije smetao međusobni skor 0:5, odnosno 0:10 u setovima.

U trećem setu vodio je sa 5:2, propustio šansu da dokusuri favorita na svoj servis, da bi onda prevagnuo u "taj-brejku", kada je Nadal bio u određenoj psihološkoj prednosti - kako zbog izjednačenja u poslednji čas, tako i zbog serije od 10 osvojenih poena u finišu seta.

Prvi reket sveta tako je odbranio samo 45 od 1.000 poena, pa bi Novak Đoković - koji brani polufinale i 360 poena - eventualnim osvajanjem turnira mogao da smanji zaostatak na ATP listi za gotovo 1.600 poena.

Trenutno Rafa ima 14.085 (pašće na 13.130), a Novak 10.260 bodova (može do 10.900).

Nadal će imati šansu da se iskupi na narednom Mastersu u Majamiju, na kome prošle godine nije nastupio, a onda sledi njegova omiljena "sezona šljake", tokom koje će braniti četiri titule i jedno finale. (Mondo)