SRPSKO POLUFINALE U TORONTU: Đoković u istom danu posle Kverija pobedio i Hasa

Najbolji teniser Srbije za osam časova odigrao dva meča, posle Kverija, pao i Has, Tipsarević takođe u istom danu savladao Čilića i Granoljersa.

120811-novak

Najbolji srpski teniser Novak Đoković za samo osam sati je ostvario dve pobede i izborio polufinale Rodžers kupa u kome će mu protivnik biti zemljak Janko Tipsarević. Nole je posle pobede nad Kverijem, samo nekoliko sati kasnije morao ponovo na teren.

Ovog puta posle velike borbe u 3 seta pao je nemački veteran Tomi Has – 6:3, 3:6, 6:3. Posle 6:3 u prvom setu, na početku drugog Nole je ispustio svoj servis. Do kraja seta imao je priliku da vrati brejk. Na 4:2 za Hasa imao je čak 3 brejk lopte, kasnije na 5:3 i 0:30, ali to nije bilo dovoljno da se vrati u set.

U trećem setu Nole je dao sve od sebe i uspeo je da stigne do brejka i kasnije do 6:3 za konačnu pobedu i plasman u polufinale sa konačnih 2:1.

U polufinalu Đoković će igrati protiv kolege iz Dejvis kup reprezentacije Srbije Janka Tipsarevića koji je u četvrtfinalu eliminisao Granjolersa 6:4, 6.4, takođe samo nekoliko sati nakon pobede nad Čilićem u osmini finala. (Telegraf.rs)