181011 dineco kuhinje baner 200601 market99 baner

  • 150123 baner apis3
  • 150123 baner apis2
  • 150123 baner apis1

200701 banerosandic  200608 eko centar usce 170901 best baner
 
 
 
 
Vijesti Trebinje

Trebinje na najvećem sajmu turizma na svijetu

World Travel Market (WTM), jedan od najvažnijih turističkih događaja u svijetu, održaće se od 3. do 6. novembra u Londonu i na njemu će se po prvi put predstaviti i Turistička organizacija iz našeg grada.

141015-trebinjepano1

Ova 30 godina stara manifestacija prošle godine okupila je oko 50 hiljada turističkih i drugih profesionalaca, više od 5 hiljada izlagača, a pratio je veliki broj medijskih kuća iz cijelog svijeta.

Kako saznajemo od Tatjane Bulajić, direktorice Turističke organizacije Trebinja poziv za učešće na prestižnom londonskom sajmu stigao je u okviru projekta JICA, Japanske agencije za međunarodnu saradnju, a nastupiće kao dio Turističkog klastera Hercegovine čiji je član.

130728-tanja

U okviru priprema za ovaj veoma važan događaj za sve svjetske turoperatere Turistička organizacija Trebinja pripremila je film na engleskom jeziku koji prikazuje sve ono što naš grad u ovom trenutku može da ponudi svijetu. Pored filma naš grad će biti predstavljen i putem bogatog propagandnog materijala turistiške organizacije, kao i nosioca turističke ponude grada, koji se još uvijek priprema, a biće preveden na više svjetskih jezika.

Od direktorice Bulajić, saznajemo da je turistička sezona 2014., koja zbog lijepog vremena i dalje traje, po broju posjeta i noćenja u našem gradu za 15 procenata nadmašila prošlogodišnju, te da se i u naredna dva mjeseca očekuje veliki broj posjeta Trebinju i njegovoj okolini.