PVK LEOTAR najuspješnija ekipa na Aqua 235 kupu u Jagodini

U organizaciji Plivačkog kluba „ Aqua 235 “ u Jagodini se 01.7.2017.godine, održalo plivačko takmičenje pod nazivom XIV Međunarodni plivački miting „ Aqua 235 “ 2017.

170702 пвк леотар

Na takmičenju je učestvovalo ukupno 20 klubova učesnika sa 316 takmičara od čega je 193 u muškoj i 123 u ženskoj konkurenciji.
Učešće je uzelo osamnaest klubova iz Srbije, jedan klub iz Makedonije i jedan klub iz Republike Srpske. Takmičenje se održalo na olimpijskom pedeset-metarskom bazenu u sklopu Akva parka.
Plivački vaterpolo klub „ Leotar “ na ovom takmičenju prestavljalo je 40 plivača : Stefan Anđelić, Milan Bajčetić, Stefan Bovan, Miloš Ćeranić, Filip Čolović, Dositej Došlo, Uroš Grubač, Gojko Janković, Sergej Jokanović, Filip Jokanović, Matija Jovanović, Veljko Jovanović, Radivoje Koprivica, Nikola Lješković, Andrej Lučić, Miljan Milidragović, Dušan Mirdinja, Marko Mirdinja, Luka Petrović, Vuk Popović, Dimitrije Rajković, Luka Ratković, Matija Ratković, Igor Ribić, Balša Šarenac, Nikša Šarenac, Vidak Šarenac, Vuk Varaga, Stevan Zirojević, Lidija Bajčetić, Doris Ćaćić, Helena Jovanović, Jelena Jovanović, Sanja Krivoglav, Ana Stanković, Mina Vučurević, Lara Popović, Lara Pujić, Sara Ratković, Tatjana Pelkić.
Plivači Leotara, ostvarili su izvanredne rezultate zauzevši prvo mjesto u ekipnom plasmanu i osvojivši ukupno 22 medalje, od čega 3 zlatne, 10 srebrnih i 9 bronzanih.
Zlatne medalje osvojili su Nikola Lješković u disciplini 50 metara leđno, Vidak Šarenac u disciplini 200 metara slobodno i Stevan Zirojević u disciplini 100 metara prsno.
Srebrne medalje osvojili su Stevan Zirojević u disciplini 50 metara prsno, Miloš Ćeranić u disciplini 50 metara delfin, Matija Ratković u disciplini 200 metara slobodno, Sanja Krivoglav u disciplini 200 metara slobodno, Dušan Mirdinja u disciplini 200 metara slobodno, Nikola Lješković u disciplini 100 metara leđno, Filip Jokanović u disciplini 100 metara leđno, Gojko Janković u disciplini 100 metara prsno, Balša Šarenac u disciplini 100 metara prsno i Mina Vučurević u disciplini 100 metara prsno.
Bronzane medalje osvojili su Miloš Ćeranić u disciplini 50 metara slobodno, Sara Ratković u disciplini 50 metara slobodno, Milan Bajčetić u disciplini 50 metara prsno, Balša Šarenac u disciplini 50 metara prsno, Pujić Lara u disciplini 50 metara prsno, Veljko Jovanović u disciplini 50 metara leđno, Helena Jovanović u disciplini 100 metara leđno, Luka Petrović u disciplini 100 metara prsno i Vidak Šarenac u disciplini 100 metara prsno. Nagradu za najmlađeg učesnika takmičenja dobila je Lidija Bajčetić.
Naša djeca osvojivši prvo mjesto u ekipnom plasmanu dokazali su da je kvalitetan rad u klubu donio ovaj sjajan rezultat, istakao je predsjednik kluba, Zoran Čučković.