Rukometaši Leotara silni na svom parketu

Rukometaši Leotara ostvarili su večeras u Trebinju u okviru 8. kola Prve lige Srpske važnu pobjedu nad veoma neugodnim protivnikom Mladost iz Banjaluke.

171111 rukomet

Prvo poluvijeme obilježila je prilično jednaka igra sa obje strane. Igralo se gol za gol. Na odmor se otišlo rezultatom 15:14. U drugom poluvremenu viđena je nešto agresivnija igra gostiju, dok su se ekipe mijenjale u vođstvu.

Snažna ofanziva Leotara predvođena raspoloženim Ninkovićem i iskusnim Kaporom večeras je bila nezaustavljiva, te je na kraju i odlučila pobjednika. Odbrana Leotara je drugo poluvrijeme funkcionisala gotovo bez greške, a moramo istaći i izuzetno raspoloženog golmana Leotara Veselina Savovića koji je i ove večeri briljirao sa preko 10 uspješnih intervencija.

Najbolji strijelac u redovima domaćih bio je Milomir Ninković sa 10 golova, a sa 7 pogodaka u mreži gostiju odličan je bio i Mijodrag Kapor.

Leotar se ovom pobjedom učvrstio u sredini tabele, a u sledećem kolu gostuje kod ekipe Lokomotiva iz Brčkog.

SD Miloš Mrdić, gledalaca 250. Sudije: Ostojić Šumatić, Simić (Doboj).

RK LEOTAR - RK MLADOST 29:26 (15:14)

Leotar: Savović, Uljarević, Komnenović 5, Bojović, Ćuzulan, Bratić, Ambulija, Tasovac 1, Spaić 1, Ninković 10, Samardžić, Kapor 8, Šešlija 3, Tabaković 1, Petković. Trener: Milan Simonović.

Borac: Kovačević 3,  Glumičić 4, Kremenović, Krstajić 2, Kos 2, Petrović 3, Latinović, Telen 4, Janjuš 1, Todorović 7, Bjelajac. Trener: Mirko Kos.