Tijana Bošković osvojila CEV KUP i proglašena za MVP turnira

Odbojkašice Ezačibašija za koje igra i najbolja srpska i evropska odbojkašica Tijana Bošković, osvojile su CEV Kup, jer su u finalu ubjedljivo slavile protiv Minčanke iz Minska.

180410 tijana

Moćni Tijanin tim dominirao je u Istanbulu i lako pobijedio Bjeloruskinje rezultatom 3:0 po setovima (25:27, 25:17, 25:17).

180410 tijana1

Turski tim do trijumfa predvodila je fenomenalna Srpkinja koja je sa 13 poena proglašena najboljeg napadača finala CEV Kupa, kao i za MVP-ja turnira. Važno je napomenuti da je Tijana u prvom finalnom meču zabilježila impresivnih 25 poena, odnosno osvojila jedan cijeli set. Uz "čudo iz Bileće" (sa 193 poena ubjedljivo najefikasnija odbojkašica ovog takmičenja), odlično je razigravala saigračice i nekadašnja reprezentativka Srbije Maja Ognjenović.

Tijana već treću sezonu nastupa za Ezačibaši Vitra iz Istanbula gdje uspješno gradi već bogatu karijeru. Dvadesetjednogodišnja Srpkinja koja igra na poziciji napadača dobitnik je nagrade za najbolju Evropsku odbojkašicu za 2017. godinu, nakon zaista sjajne sezone, kada je sa Srpskom reprezentacijom osvojila zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu. Ona je takođe i dvostruki Svjetski šampion, te osvajač bronzane medalje u prošlogodišnjem izdanju CEV odbojkaške Lige šampiona. Povrh svega Boškovićka je vlasnica Olimpijske srebrene medalje iz 2016. godine, te bronzane medalje sa Svjetskog prvenstva iz 2017. godine. Ovim dostignućima ona je glavni adut kako Ezačibašija tako i reprezentacije Srbije, na koju se mogu maksimalno pouzdati kada god izađe na parket.

180410 tijana2

I prije početka sezone jasno je da bilo da samo čudo može Ezačibaši da odvoji od krune. Lako su Tijana i drugarice rušile sve rivale do finala, a ekipa iz Minska nije mogla da se suprotstavi jednoj od najjačih evropskih ekipa poslednje decenije. Ezačibaši je dokazao da mu nema premca ove sezone u CEV kupu, drugom po rangu evropskom takmičenju.