Plivačima Leotara jedanaest medalja na četvrtom Aqua kupu u Sarajevu

U organizaciji Plivačkog kluba „Aqua“ iz Sarajeva, proteklog vikenda održan je međunarodni plivački miting „IV Aqua kup “ 2018.

180528 Aqua kup 2018 Sarajevo

Miting je održan na Olimpijskom bazenu Otoka sa početkom u 9 časova i 30 minuta. Na ovom međunarodnom plivačkom mitingu učešće je uzelo 19 klubova iz Bosne i Hercegovine sa ukupno 386 takmičara od čega je 216 u muškoj i 170 u ženskoj konkurenciji.

Plivački vaterpolo klub „ Leotar “ na ovom takmičenju predstavljalo je 12 plivača : Veljko Jovanović, Miloš Ćeranić, Milan Bajčetić, Matija Ratković, Nikola Ljšković, Matija Jovanović, Luka Ratković, Helena Jovanović, Sara Ratković, Lara Pujić, Sanja Krivoglav i Lidija Bajčetić.
Plivači Leotara osvojili su ukupno jedanaest medalje, od čega su dvije zlatne, jedna srebrna i osam bronzanih.
Zlatne medalje osvojio je Nikola Lješković u disciplinama 50 metara leđno i 50 metara prsno.
Srebrnu medalju osvojila je Sanja Krivoglav u disciplini 100 metara leđno.
Bronzane medale osvojili su : Miloš Ćeranić u disciplinama 200 metar mješovito i u štafeti 4 x 100 metara mješovito, Veljko Jovanović u disciplinama 100 metara leđno i 4 x 100 metara mješovito, Sanja Krivoglav u disciplini 50 metara leđno, Lara Pujić u disciplini 100 metara delfin, Nikola Lješković u disciplini 4 x 100 metara mješovito i Matija Ratković u diciplini 4 x 100 metara mješovito.
Plivače Leotara očekuje nastup na Republičkom prvenstvu koje se održava u Banjaluci 02. i 03. juna, a posle Republičkog prvenstva naši plivači uzimaju učešće na Državnom prvenstvu koje se takođe održava u Banjaluci 08, 09 i 10 juna.