Božidar Vučurević treći na Balkanu

U Bihaću održano Prvenstvo Balkana za kadete i kadetkinje na kome su nastupila dva takmičara Džudo kluba “Leotar” Božidar Vučurević i Igor Đurica.

180605 judo

Igor je u kategoriji -60kg prvu borbu izgubio od predstavnika Turske Enesa Uysala koji je na kraju zauzeo drugo mjesto. Božidar je prvu borbu pobjedio predstavnika Grčke Evangeleosa Kalogirou. U drugoj neizvjesnoj borbi koju je Božidar vodio na wazari i koja se na kraju radila na zlatni bod Božidar je izgubio od predstavnika Rumunije Alex Creta koji je na kraju bio i pobjednik Balkanskog šampionata. U trećoj borbi Božidar je bio bolji od predstavnika Bugarske Valerija Pancheva. U borbi za bronzanu medalju Božidar je pobijedio Grka Simona Gkarlakova.

Božidar je u ovoj godini bio prvak Republike Srpske i Bosne i Hercegovine za kadete, drugi je bio na prvenstvu Republike Srpske i Bosne i Hercegovine za juniore.
Božidara i Igora očekuje Evropski šampionat za kadete i kadetkinje koji se održava od 28.06 do 01.07. u Sarajevu.