Poraz rukometaša u Vogošći

Nedostatak koncentracije trebinjske ekipe na gostujućem parketu u Vogošći, koja je rezultirala lošom realizacijom, bio je glavni faktor večerašnjeg poraza Leotara.

181114 rukomet

Ekipa Vogošće, koja je pred svojom publikom slavila rezultatom 32:24, maksimalno je kažnjavala sve greške gostiju. Nisu "proradili" trebinjski bombarderi Glendža, Milojević, Ražnatović.
Tok meča kao i konačan rezultat odlučila je prva dionica susreta, kada igrači Leotara neuspijevaju da realizuju 5 izglednih šansi, uđu u meč, te steknu neophodno samopouzdanje van komfort zone, dok se sa druge strane domaćini odvajaju na velika 4 gola razlike. Tajm aut trenera Simonovića, prekida seriju domaćih i Leotar konačno trese mrežu golmana Efendića i sa zakašnjenjem ulazi u meč. U nastavku je proradio i golman Leotara Radović, ali nekoliko ishitrenih i brzopletih grešaka u napadu Leotara, kao i laki golovi gostiju iz kontranapada, još jednom spriječavaju goste od hvatanja priključka.
Leotar je na pauzi imao 7 golova minusa - 10:17.
U nastavku je Leotar morao i igrao bolje, ali koliko god da su agresivni bili igrači trebinjskog tima, večeras vanserijski tandem golmana domaćih Efendić/Ivanković je uspjevao da sačuva svoju mrežu. Zabilježili su preko 40 odbrana i bili glavni akteri današnje pobjede.
Sa druge strane golman Leotara Luka Radulović je samo u drugom poluvremenu imao 14 odbrana, dok je u prvom imao 7.

Leotar je ostao na 15 bodova sa skorom 5/2. Šansu za nove bodove ima već u utorak kada dočekuje Zrinjski. Meč je na programu u 19 časova i 30 minuta.

RK VOGOŠĆA - RK LEOTAR 32:24 (17:10)

SD "Amel Bečković". Gledalaca 100. Sudije: Begić/Knezović.

Vogošća: Efendić, Ivanković, Geko 1, Kadrić 4, Hrbat 4, Omahić 3, Gavrić 1, Bosić 2, Čičkućić 7, Ćosić 4, Osmanhodžić 4, Džinović Adi 1, Džinović Adis, Jelačić 1. Trener: Danijel Riđić.

Leotar: Savović, Draganić 2, Bojović 3, Milićević 4, Milojević 5, Mićić, Radulović, Srdanović, Jovanović 3, Ratković, Uljarević 2, Janković 2, Glendža 2, Ražnatović 1. Trener: Milan SImonović.