Nova pobjeda košarkaša Leotara - Šakotić sa 27 poena presudio Budućnosti

Igrači Leotara ostvarili su četvrtu pobjedu u nizu, a ovoga puta protivnik je bila veoma neugodna Budućnost BN iz Bijeljine.

181201 kosarka

Dosta podmađena ekipa gostiju koja ima veoma kvalitetne igrače prikazala je večeras izuzetnu igru. Bijeljinci su bolje otvorili utakmicu nakon prve dionice vodili su 15:18. Drugi period pripada domaćinu i na odmor odlazi sa +3, 42:39. U nastavku Leotar održava blagu prednost.

Budućnost nije uspjela napraviti preokret. Leotar povećava prednost i dolazi do pobjede u derbiju kola. Veliku podršku sa tribina imao je večeras Leotar, a najglasniji su bili rukometaši Leotara koji su nešto ranije na istom parketu ostvarili važnu pobjedu protiv Lokomotive.

Neumoljiv je bio Dejan Šakotić sa 27, dok su sjajni bili Ninković 15 i čak 11 skokova, Damjanović 12 i Milidragović 10 poena. Kod gostiju Radovanović je ubacio 18, Erkić i Gobović po 14 poena.

KK LEOTAR - KK BUDUĆNOST BN BASKET 88:73 (18:25)(24:14)(21:19)(25:15)

SD "Miloš Mrdić" Gledalaca 400. Sudije:Saša Babić, Dario Damjanović, Miljan Kovačević.

STATISTIKA

Leotar u nastavku očekuje pakleni ritam. Već u srijedu igra polufinalni meč Kupa RS sa Sokocem, dok u subotu putuje u Višegrad kod ekipa Varda HE.