Košarkašice velikim preokretom do pobjede u Brčkom

Košarkašice Leotara 03 ostvarile su veoma važnu pobjedu na teškom gostovanju u Brčkom.

190123 malene

Iako su još uvijek bile pod utiscima od nedavnog teškog poraza u finalu Kupa i umorne od dugog i iscrpnog putovanja, nakon lošeg otvaranja meča ličilo je kao da će ovo biti ubjedljiva pobjeda domaćih, krajem druge četvrtine Leotarove igračice se bude i kreću u veliki preokret.

Predvođene izuzetno raspoloženim pjelmejkerom Marijom Kešeljević Trebinjke su u veoma napetoj završnici nadigrale Brčanke rezultatom 74:72. Kešeljević koja je i najbolji strijelac Prvenstva sa prosjekom 22.5 poena po utakmici, danas je ubacila nevjerovatnih 38 poena, uz 6 skokova i dva dodavanja. Jedna od ključnih igračica u redovima Leotara takođe je bila kapiten Snežana Dostinić, koja je u samoj završnici meča ostala pribrana i ubacila odlučujuće poene za svoj tim sa linije slobodnih bacanja.

Malene su ovom pobjedom dokazale izuzetan kvalitet, te da mogu da se ravnopravno nose sa ekipama koje su u vrhu tabele, te ukazale na činjenicu da sazrijevaju kao tim.

190123 malene1

"Svi sportisti vrlo dobro znaju koliko znači pobjeda na gostovanju, a nama je ova poslije poraza u finalu Kupa itekako bila potrebna. Loše smo otvorili meč jer smo bili iscrpljeni od dugog putovanja, ali smo se u drugom poluvremenu timskom igrom vratili u meč, odigrali dobro kad je bilo potrebno i došli do preokreta i velike pobjede. Iz utakmice u utakmicu sazrijevamo i mislim da smo stvorili veoma dobar tim, ali nam je potrebno da stvorimo i dobar klub", kaže za Lokoportal Milorad Nadaždin trener ŽKK Leotar 03.

KK BRČANKA - KK LEOTAR 03 72:74 (21:10)(19:23)(14:23)(18:18)

SD Brčko Distrikt, Gledalaca: 100. Sudije: Brestovac, Stojančević, Dejanović.

U narednom 9. kolu koje je na programu u nedelju 27. januara "Malene" dočekuju ekipu Orlovi iz Banja Luke. Trebinjke će ovom prilikom na svom parketu i pred svojom publikom imati šansu da se revanširaju ekipi Orlova za poraz u finalu Kupa. Meč je na programu u 17:30h.