Košarkašice ovaj put završile posao

Protekle noći je u Trebinju odigrano 11. kolo Premijer lige za košarkašice u kojem su Trebinjke slavile pobjedu protiv ekipe Mladi Krajišnik i to rezultatom 57:50.

190215 leotar03

Domaće košarkašice sjajno otvaraju prvi period pa nakon 10 minuta igre imaju rezultat 12:5. Sjajnom igrom Jovane Milaković Trebinjke bilježe ubjedljivu i drugu četvrtinu da bi na odmor otišle sa plus 14 poena 29:15. Gošče su u drugom dijelu pokušale da se vrate u meč, ali im to igračice Leotara 03 nisu dozvolile, rutinski održavaju prednost i na kraju slave rezultatom 57:50.

Najviše poena postiže Anica Škrivan - 15 uz 9 skokova, Jovana Milaković bilježi još jedan dabl dabl 10/15/1, dok Marija Kešeljević ubacuje 14 poena uz 7 asistencija. Još jednu odličnu partiju pruža Sara Milanović koja ubacuje 7 poena uz 11 skokova i 2 asistencije. Kod gošći je najbolja bila Gligić sa 18 poena.

190215 leotar031

190215 leotar032

190215 leotar033

ŽKK LEOTAR 03 - ŽKK MLADI KRAJIŠNIK 57:50 (12:5)(17:10)(16:20)(12:15)

SD "Miloš Mrdić" Trebinje Gledalaca 70. Sudije: Lovrić, Vlaho, Karačić. Delegar: Boro Sesar.

Kompletnu statistiku pogledajte OVDJE.

Nakon 11. odigranih kola Leotar 03 sa 18 bodova zauzima treću poziciju u elitnom rangu takmičenja. U narednom kolu Trebinjke putuju u Banoviće kod ekipe RMU Banovići.