ŽOK Leotar pobjeda i prvo mjesto u grupi nakon trilera protiv Gačanki

Sinoć je u Trebinju odigrana utakmica IV kola drugog kruga Lige pionirki RS, u kojoj je ŽOK "Leotar“, nakon više od dva sata, ostvario četvrtu pobjedu protiv ŽOK „Gacko“, rezultatom 3:2 (20:25, 25:22, 25:19, 24:26, 15:9).

190319 odbojka

Ovogodišnja Liga je još jednom pokazala da nema lakih utakmica, te da će se voditi velika borba za prvaka i plasman među četiri najbolje ekipe u Republici Srpskoj.

Domaće odbojkašice su loše otvorile utakmicu, ali su u nastavku velikim zalaganjem napravile preokret za vođstvo od 2:1. U četvrtom setu prava drama. Nakon vođstva od 20:11 dolazi do pada u igri, što gošće koriste i dobrim servisom dolaze do 26:24 i izjednačenja. Ipak, odbojkašice Leotara, po ko zna koji put su pokazale hrabrost i karakter kada je najvažnije, zaigrale angažovano u petom setu i pobijedile konačnim rezultatom 3:2, za prvo mjesto u grupi pred poslednja dva odlučujuća kola.

U narednom kolu, u Ljubinju, u derbiju, snage će odmjeriti ŽOK „Leotar“ i OK „Ljubinje-Bankom.