Derbi drugoligaškog Istoka: Leotar – Jedinstvo 0:1

Derbi 18. kola Druge lige Republike Srpske, grupa istok odigran u Bileći između Leotara i Jedinstva pripao je gostima iz Brčkog minimalnim rezultatom 1:0 (0:0).

190323 leotar

Jedini pogodak u 75. minutu sa više od 30 metara postigao je Cvijetin Pavić, uz obilatu pomoć golmana Trebinjaca Rista Perišića kojeg je prevario i jak vjetar koji je duvao u Hercegovini. Idealnu šansu za Leotar je propustio Jovan Bokić u 58 minuti, kada nije mogao iskontrolisati loptu i poslati je u mrežu gostiju.
Tako su Brčaci ostvarili i drugu pobjedu u sezoni protiv jedinog i najvećeg konkurenta u borbi za plasman u Prvu ligu Republike Srpske, jer su jesenas na svom terenu slavili rezultatom 2:0. Ukoliko takmičarska komisija FSRS na sjednici u utorak bude poštovala rezultat na terenu i potvrdi pobjedu Brčaka u Sokocu protiv Glasinca 2011 (2:0) u prvom proljećnom kolu, odnosno odbije žalbu Leotara, Jedinstvo će imati pet bodova više u odnosu na Trebinjce dvanaest kola prije kraja šampionata.

Stadion: Hercegovca u Bileći. Gledalaca: 300. Sudija: Aleksandar Njagomirović (Prnjavor). Strijelac: 0:1 Pavić (75). Žuti kartoni: Mićunović, Ristić, Vučić (Leotar), Mirić, Pavić (Jedinstvo).
LEOTAR: Perišić, Ćeranić (od 72. Janjić), Perović, Andrić, Vučić, Ramić, Zečević (od 66. Ristić), Čolić, Perović, Asanović (od 46. Bokić), Mićunović. Trener: Rajko Mičeta.
JEDINSTVO (BČ): Vukadinović, Mirić, Čavalić, Svitlica (od 87. Mišković), Đokić, Pavić, Božić, Mitrović (od 79. Kadrić), Stankić, Buljubašić, Lukić (od 67. Musić). Trener: Ninoslav Mirić.

MIČETA PODNIO OSTAVKU

Odmah po završetku meča u Bileći, šef stručnog štaba Leotara Rajko Mičeta podnio je ostavku. On se na ovo odlučio nakon poraza njegove ekipe od 0:1 od glavnog konkurenta u borbi za ulazak u viši rang, Jedinstva iz Brčkog. Odlukom da napusti klupu Leotara Mičeta je možda želio i da preuzme odgovornost za ovaj neuspjeh na sebe.

Jedintsvo sada ima 47 bodova, pet više od Leotara i veliku priliku da se vrati u Prvu ligu Republike Srpske.