Atletičari sjajni u Sarajevu - Šuković odbranio titulu državnog prvaka

Danas je u Sarajevu u organizaciji Atletskog kluba "Sarajevo" održano pojedinačno Prvenstvo BiH za pionire, uz učešće 24 kluba.

190519 atleticari

Atletski klub "Trebinje" nastupio je sa 6 takmičara i svi se kući vratili sa medaljama.

Najsjajnije odličje osvojio je Marko Šuković odbranivši titulu prvaka BiH u skoku u vis. On je ovom prilikom prekočio visinu od 1.70m. U istoj disciplini Lana Lojović osvojila je bronzanu medalju, dok je štafeta pionirki 4x100m u sastavu Jelena Šaraba, Sara Tomić, Kristina Grujičić i Lana Lojović takođe osvojila bronzanu medalju.

190519 atleticari2

190519 atleticari1

Atletičari Leotara su na ovom prvenstvu osvojili 5 medalja. 1 zlatnu, 2 srebrene i 2 bronzane medalje.

Zlatnu medalju je osvojio Veljko Prodan u disciplini bacanje koplja 32,87 cm, srebrene medalje su osvojili Zelenović Igor i Rosandić Ivona u troskoku, dok su bronzane medalje osvojili Zirojević Igor u skoku u dalj 5,62 cm i Branković Nina - bacanje koplja 25,67 cm.