181011 dineco kuhinje baner 180607 tepih servis baner2

  • 150123 baner apis3
  • 150123 baner apis2
  • 150123 baner apis1

  • 190225 sko1
  • 190225 baner sko2
  • 190814 sko3
160123 mjesto za vasu reklamu 170901 best baner
 
 
 
 
Vijesti Trebinje

Plivački vaterpolo klub Leotar  najuspješniji klub na XV međunarodnom mitingu "Srđan i Maksim" u Trebinju

U Organizaciji Plivačkog vaterpolo kluba Leotar 20. i 21. jula 2019. godine, na Olimpijskom bazenu Banje u Trebinju, održan je XV Međunarodni memorijalni plivački miting "Srđan i Maksim".

190721 leo

Na ovom tradicionalnom takmičenju je učestvovalo ukupno 314 plivača iz 24 kluba iz Srbije, Crne Gore, Hrvatske Rusije, Kanade, Republike Srpske i Bosne i Hercegovine.

Miting je u subotu, u poslijepodnevnim časovima, svečano otvorio Predsjednik Skupšine grada Trebinje gospodin Dragoslav Banjak. Svečanom otvaranju takmičenja, prisustvovali su i Rade Aleksić, otac Srđana, i Igor Vidačić, brat Maksima, plivača u čiju se čast održava memorijalni miting.

Najuspješnija ekipa bila je Plivački vaterpolo klub Leotar iz Trebinja.

Na drugom mjestu je plivački klub " Zrinjski " iz Mostara , a na trećem plivački klub „ Jadran “ iz Herceg Novog. Najvrednije rezultate u ukupnom plasmanu, kao pojedinci, ostvarili su Nikola Šuka iz plivačkog kluba „ Budva “ iz Budve i Iman Avdić iz plivačkog kluba „ Sport Tajm “ iz Sarajeva.

Plivački vaterpolo klub „ Leotar “ nastupio je sa 83 plivača, te ostvario zapažene rezultate osvojivši ukupno 46 medalja, od čega 12 zlatnih, 16 srebrnih i 18 bronzanih.  Najmlađi učesnik takmičenja sa pet godina je Radomir Popović, koji je isplivao disciplinu 50 metara slobodno i nagrađen je zlatnom medaljom.

190721 radomir

Zlatne medalje osvoji su Miloš Ćeranić u disciplinama 50 i 100 metara delfin, 200 metara mješovito i u štafeti 4 x 50 metara slobodno, Veljko Jovanović u disciplini 50 metara leđno, Stevan Zirojević u disciplinama 50 i 100 metara prsno i u štafeti 4 x 50 metara slobodno, Nikola Telebak u disciplini 100 metara leđno, Gojko Janković u štafeti 4 x 50 metara slobodno, Luka Petrović u štafeti 4 x 50 metara slobodno i Marija Kurtović u disciplini 50 metara slobodno.

Srebrne medalje osvojili su Miloš Ćeranić u disciplini 50 metara slobodno, Nikola Dervišević u disciplinama 400 metara slobodno i 50 metara delfin, Veljko Jovanović u disciplinama 400 metara slobodno, 100 metara leđno i u štafeti 4 x 50 metara slobodno, Nikola Telebak u disicplini 50 metara leđno i u štafeti 4 x 50 metara, Luka Bertolda u disciplinama 50 i 100 metara prsno, Zarije Miladinović u disciplini 50 metara delfin, Helena Jovanović u disciplini 400 metara slobodno, Vuk Varaga u štafeti 4 x 50 metara slobodno, Sara Ratković u disciplinama 50 metara leđno i 200 metara mješovito i Vladimir Grgurević u štafeti 4 x 50 metara slobodno.

Bronzane medalje osvojili su Nikola Telebak u disciplini 50 metara slobodno, Luka Petrović u disciplinama 200 i 400 metara slobodno, Srđan Kurtović u disciplini 400 metara slobodno, Aleksej Milenković u disciplinama 50 i 100 metara leđno, Filip Jokanović u disciplini 200 metara mješovito, Helena Jovanović u disciplini 50 metara slobodno i u štafeti 4 x 50 metara slobodno, Lidija Bajčetić u disciplinama 50 metara slobodno i 100 prsno, Marija Kurtović u disciplinama 50 metara delfin i 100 metara slobodno, Sara Ratković u disciplinama 100 metara leđno, 100 metara delfin i štafeti 4 x 50 metara slobodno, Lara Pujić u štafeti 4 x 50 metara slobodno i Tatjana Pelkić u štafeti 4 x 50 metara slobodno.