Trebinjski vozači trećim mjestom krunisali uspješnu sezonu

Proteklog vikenda je na jedinom bh. autodromu vožena finalna trka šampionata u autoslalomu.

191021 autotrka

Na Zalužanima kraj Banja Luke voženi su Šampionat BiH i Otvoreno prvenstvo Republike Srpske. Ukupno 80 takmičara završilo je trku na Zalužanima i tako u sjajnom maniru okončalo automobilističku sezonu u BiH.

Na ovom takmičenju učetvovalo je 13 vozača iz Trebinja, koji su dobrim rezultatima krunisali uspješnu sezonu.

Članovi Auto moto karting kluba Leotar sezonu 2018/19 su završili na visokom trećem mjestu. Slijedi zimska pauza, a na proljeće ih očekuju novi adrenalinski izazovi i druženja.

Generalni sponzor trebinjskih trkača je Vinarija "Petijević", dok je medijski pokrovitelj Lokoportal.

(Foto: Garage 78 Banja Luka)

Posljednji pobjednik na nekom automobilističkom takmičenju u BiH tokom 2019. je Zlatan Dželilović. On je još jednom pokazao svoj raskošni talenat i kvalitet koji ga karakterišu od kako se bavi automobilizmom. Druga pozicija je pripala Sikimi, ali ovoga puta Boriši. Učenik je nadmašio učitelja, odnosno sin je pobijedio oca za samo desetinku. Davor Sikima je bio treći, ali sigurno će mu ova trka u Banja Luci ostati u lijepom sjećanju.