Leotar 03 deklasirao Igman

Košarkašice Leotara 03 su danas bile izuzetno raspoložene u Istočnoj Ilidži, gdje su ubjedljivo savladale domaće igračice Igmana rezultatom 108:71.

191103 leotar03

Već posle prve dvije četvrtine Leotar 03 je imao veoma ubjedljivu prednost, izabranice Milorada Nadaždina su na odmor otišle rezultatom 56:33, a u nastavku su tu razliku još i dodatno uvećale.  Marija Kešeljević je još jednom bila nadomak istorijskom rezultata, i ovaj put su joj za kvadrupl dabl nedostajala samo 2 skoka. Naravno, tripl dabl je tu sa 20 poena, 17 asistencija i 11 ukradenih lopti -  index 40 - zaista fantastično.

Na radost šefa stručnog štaba, konačno su proradile i Dostinić i Gudelj i itekako popravile svoje statističke podatke. Dostinić je ubacila 21, a Gudelj 20 poena. Nadaždin je iskusno podijelio minutažu, a priliku da se upišu na semafor su imale sve košarkašice. Trener Leotara je bio na slatkim mukama, na raspoloaganju je imao 12 već iskusnih košarkašica, rotacijama u igri je lomio domaći tim, a u Ani Jokanović je konačno našao adekvatnu zamjenu za Mariju Kešeljević.

"Zadovoljan sam konačnim ishodom i pristupom igračica. Vidio sam kod svih njih pojedinačno veliku želju da dobiju ovaj meč, da pomognu svom timu u teškom trenutku, zbog pritiska koji imamo na gostovanju. Ta želja im je donijela kvantitet energije, samopouzdanja. Sa energijom koju smo imali u prvom dijelu kontrolisali smo utakmicu, diktirali smo intenzitet i ritam, što je bilo teško pratiti. To je bio ključ utakmice. Siguran sam da ćemo zadržati kontinuitet, jer nam slijedi lakši dio žrijeba", ističe Nadaždin za Lokoportal.

Nadaždin nam je otkrio da će uskoro u Leotar doći jedna mlada i talentovana košarkašica za koju će se tek čuti. Ime za sada nije htio da nam otkriva.

Generalni sekretar Košarkaškog saveza Bosne i Hercegovine Amer Čolan, je nakon ovog meča uputio riječi podrške igračici Leotara 03 Ani Milanović, koja je u prošlom kolu  izhitrenom odlukom sudija oštećena.

Leotar 03 je upisao prve bodove, ima skor od jedne pobjede i dva poraza i sa 4 boda nalazi se na 5. poziciji tabele.

U 4. kolu u Leotar 03 u Trebinju dočekuje ekipu Play off ultra iz Sarajeva.

ŽKK LEOTAR - ŽKK IGMAN 71:108 (27:20)(29:13)(26:17)(26:21)