Plivačima Leotara 5 medalja na takmičenju "Skopje open"

U organizaciji plivačkog kluba Skopje u Skoplju proteklog vikenda je održano takmičenje pod nazivom "Skopje Open".

191118 plivaci

Na takmičenju je učestvovalo ukupno 52 klubova iz Slovenije, Bugarske, Makedonije, Albanije, Češke, Italije, Kosova, Bosne i Hercegovine, Srbije i Republike Srpske sa ukupno 586 takmičara, od čega je 344 u muškoj i 242 u ženskoj konkurenciji.

Plivački vaterpolo klub „Leotar“ na ovom takmičenju predstavljalo je 16 plivača: Miloš Ćeranić, Veljko Jovanović, Vuk Varaga, Sergej Jokanović, Branko Čolić, Ognjen Vujović, Vladimir Grgurević, Marko Grgurević, Dimitrije Rajković, Sara Ratković, Ana Stanković, Kristina Turnić, Lara Pujić, Helena Jovanović, Tatjana Pelkić i Helena Ivelja.

Takmičenje se održavalo na taj način što su se u prijepodnevnim časovima plivači kvalifikovali za finalne trke koje su se plivale u poslijepodnevnim časovima.

Plivači Leotara ostvarili su zapažene rezultate osvojivši pet medalja i to jednu zlatnu, dvije srebrne i dvije bronzane.

Zlatnu medalju osvojila je Ana Stanković u disciplini 200 metara slobodno.

Srebrne medalje osvojili su: Miloš Ćeranić u disciplini 50 metara delfin i Lara Pujić u disciplini 200 metara prsno.

Bronzane medalje osvojile su: Lara Pujić u disciplini 200 metara delfin i Sara Ratković u disciplini 100 metara mješovito.