Slavlje u Bregovima - Leotar pobijedio Slobodu

Košarkaši Leotara ostvarili su fenomenalnu pobjedu protiv jedne od najboljih ekipa u Ligi 12 Slobode iz Tuzle, rezultatom 92:86.

200118 leotar

Trebinjci su još jednom ostavili srce na parketu. Njihova igra je bila bazirana na ujednačenom napadu i periodima izuzetno čvrste odbrane, tokom kojih je pravljena razlika. Goste iz Tuzle je u drugom poluvremenu stao šut za tri poena, sa kojim su briljirali u prvom dijelu.

Apsolutni junak pobjede Leotara bio je Marko Rikalo, koji je u trećoj četvrtini praktično sam uzdigao svoju ekipu i preokrenuo tok meča. Rikalo je ubacio 22 poena, od čega 3 trojke, uz 6 asistencija, 4 skoka i 4 ukradene lopte.

Derbi kola obilježilo je katastrofalno suđenje trojke Čavar, Milićević Brekalo, a Leotar će najvjerovatnije uložiti i žalbu.

Večerašnja pobjeda mnogo znači Leotaru, jer sada ima realne šanse za plasman u Super finale. U narednom kolu igraju sa Čapljinom.

KK LEOTAR - KK SLOBODA 92:86 (19:28)(25:20)(29:18)(19:20)

SD "Miloš Mrdić" Gledalaca: 320. Sudije Čavar, Milićević, Brekalo. Delegat: M. Bodiroga.

Kompletnu statistiku možete pogledati OVDJE.