Milina vodila Vojvodinu do pobjede

Treća vezana pobeda Novosađanki i četvrti poraz Subotičanki, rezime je utakmice 4. kola Prve lige Srbije odigrane u hali "Dudova šuma" u Subotici.

201011 vojvodina21

Vojvodina 021 je slavila rezultatom 69:51 (17:10, 13:13, 24:18, 15:10).

Gošće su povele sa 13:4 u sedmom minutu i do poluvremena održavale prednost od tri do osam poena.

Spartak je početkom treće četvrtine prišao na minus jedan (29:30), međutim usledila je serija 11:0 gostujućeg tima za prvo dvocifreno vođstvo. Novosadski tim je imao i 16 poena viška tokom četvrtine, a završio je sa 13 – 54:41.

Otvaranje poslednje četvrtine sa osam vezanih poena za 62:41 otklonilo je bilo kakve dileme oko krajnjeg ishoda.

Vojvodina je bila dominantna u skoku sa 47 skokova, od čega 18 u fazi napada, ali nije to obilato koristila. Obe ekipe su imale loš procenat šuta za tri poena (1-11 Spartak, 3-17 Vojvodina).

Milina Mišeljić je ovog puta bila najefikasnija u pobedničkom timu sa 19 poena (6 skokova). Jovana Adamović je postigla 17 poena (9 skokova), Anastasija Podunavac 16 (8 skokova), a Lara Radulović devet poena.

Destiny Dianna Thompson je u redovima Spartaka postigla 16 poena, Antoinette Lashay Thompson 15 (6 skokova), a Dara Kovačević 10 (8 skokova).

Spartak u narednom kolu gostuje Vrbasu, a Vojvodina 021 kao domaćin igra gradski derbi protiv Novosadske ŽKA. Pre toga, u sredu novosadski tim debituje u regionalnoj ligi, i to protiv Partizana na svom parketu. (Kosarka24.rs)