Rukomet. Leotar bolji u derbiju

Trebinje, 26.03.2011. U Sportskoj dvorani "Milioš Mrdić" pred oko 300 ljubitelja rukometa u okviru 13. kola Prve lige Republike Srpske u derbi meču ekipa Leotara pobjedila je drugoplasiranu ekipu Biljeljine rezultatom 33:28 i ovom pobjedom sa 28 bodova zauzela drugo mjesto i prišla samo na bod razlike prvoplasiranoj ekipi Kotor Varoši.

110326-rukomet-leo-bijeljina_051

"Iako je na samom početku meča u prvih desetak minuta igra oba tima izgledala dosta jednaka i rezultatski tijesna, čekao se samo momenat kada smo srušili protivnički odbrambeni bedem i krenuli sa dobrom realizacijom šuta. U prvom dijelu meča istakao bih još par pojedinaca koji su na leđima iznijeli prvih trideset minuta i to pored odličnog golmana Damjanovića i Misite, istakao bih i debitanta na domaćem parketu Davora Lučića, koji je večeras dokazao da se odlično uklopio u tim, što se može i zaključiti po postignutim golovima. Iako je prvo poluvrijeme završeno sa 10 golova razlike i obećavalo potpuni debakl, to se ipak nije dogodilo, jer ekipa Bijeljine nije autsajder već vrlo iskusna ekipa koja je do sad bila na drugoj poziciji na tabeli i koja je vrlo lukavo do samog kraja gledala da smanji prednost što je i na kraju donekle i uspjela, pa je meč priveden kraju sa pet golova razlike u našu korist sa konačnih 33:27. Ovim putem zahvalio bi se mnogobrojnoj publici koja nam je u ovom meč bila dodatni motiv, pa ih ovim putem pozivam da nas i dalje bodre kako bi još bolje igrali i u Trebinje donijeli  titulu prvaka Prve lige Republike Srpske," stakao je za Lokoportal Dragiša Koraćević.

Leotar: Damjanović, Pekić 7, Žarković 1, Vico, Misita 8, Šešlija 5, Koraćević 5, Ilijić, Drapić, Buha, Milojević, Lučić 6, Antunović i Fržović 1.

Trener: Dragan Milojević.

Bijeljina: Trifunović, Mičić 5, Ljuboja 3, Petković 1, Ristić 6, Rankić 6, Šljivić 3, Tatomirović 4, Vasilić, Dzolić i Ristić D.

Trener: Lončar Slaven.