Leotar - Željezničar 0:1

Trebinje 02.04.2011. Po veoma lijepom danu na idealnom terenu stadiona Police pred oko tristotinjak ljubitelja fudbala drugoplasirana ekipa Željezničara savladala je domaći Leotar rezultatom 0:1 pogotkom Muamera Švrake u 67. minutu.

110402-sport_137

Bezidejna igra na obje strane u prvom poluvremenu nije baš oduševila simpatizere Leotara koji su danas očekivali osvetu za visoki jesenji poraz na Grbavici sa 8. pogodaka u mreži.  U prvih 45. minuta meča možda treba istaći polušansu Leotara kada u drugoj minuti Vučinić centrirao na Kujundžića koji nije baš odreagovao kako treba u šesnaestercu gostiju. U 14. minutu Kujundžić odličnim centaršutem pronalazi Stojanovića koji šutira ka golu gostiju, ali pomoćni arbitar signalizira ofsajd. Da je golman Milenković danas u redovima Leotara bio najsvijetlija tačka dokazuje stopostotna šansa gostiju iz 36. minuta kada Ćulum glavom sa oko 3. metra od gola šutira, ali Milenković vadi loptu sa linije koja se odbija na šut Višće koji šutira pored gola. U drugom poluvremenu u redovima Leotara osim par bravura Milenkovića nije viđen bitan napredak dok u redovima Železničara jeste, kada je greškom odbrane domaćih u 67. minutu došao do vodstva golom Švrake koji je na tridesetak metara presjekao loptu i sam nosio prema golu Milenkovića, kojeg je plasiranom loptom sa desetak metara matirao, pogodivši desni ugao gola. Nakon gola ponovo u šansi Švraka, ali ovaj put Milenković krajnjim naporom vadi loptu iz lijevog ugla. Do kraja utakmice Leotar je na sve načine pokušavao da ugrozi gol gostiju, ali mu to nije pošlo za rukom.

U sledećem 21. kolu koje je na programu 09.04. Leotar na Policama dočekuje tuzlansku Slobodu.

Leotar: Milenković, Vučinić, Fabian, Delić, Šaraba, Mandić, Andrić, Kujundžić, Bondžić, Vranešević i Stojanović.

Igrali su još Dreč, Marjanović i Cesar. Trener Dragan Spajić.

Željezničar: Šehić, Ćulum, Švraka, Višća, Marković, Mešić, Radovanović, Vasilić, Jamak, Popović i Bešlija.

Igrali su još Zeba, Spahić i Savić. Trener Amar Osim.