KMF Leotar Prvak BiH po drugi put

Trebinjski Leotar je i pored svega pokazao najviše i zasluženo osvojio po drugi put titulu prvaka BiH. Prvog dana turnira Leotar je bio bolji od prvaka FBiH ekipe Brotnja iz Čitluka sa 4:2.

110205-kmfj03

Ovaj susret odigran je u petak pred oko 50-tak gledalaca. Drugog dana turnira u subotu igrale su prvak i viceprvak FBiH, Brotnjo i mostarska Karaka. U zaista jednom rukometnom meču sa čak 40 postignutih golova, četiri više je postigla Karaka koja je trijumfovala rezultatom 22:18. Sigurno je jedno ovo je više bio egzibicioni duel nego susret za prvaka BiH. Svi pogotci su postignuti na ispravan način, ali je odnos igrača obje ekipe bio više egzibicioni.

Posljednjg dana turnira igrali su Leotar i Karaka. Već u 8 minuti igrači Leotara su imali velikih 3:0, što je bio i rezultat prvog dijela. U nastavku su Mostarci uspjeli postići jedan pogodak i u finišu iskazali nezadovoljstvo sudijskim odlukama što je kulminiralo crvenim kartonom za Kenana Sukovića 54 sekunde prije kraka koji se kasnije pokušao i obračunati fizički sa sucima.

U posljednjim sekundama Trebinjci postižu i četvrti pogodak za konačnih 4:1. Sve u svemu zasluženo pehar odlazi u Trebinje, ali definitivno bez zajedničke lige u malom fudbalu ovaj sport nije potreban našoj zemlji.

Pehare i medalje ekipama Leotara i Karake uručio je predsjednik Komiteta za mali fudbal NS/FS BiH, Milorad Lale.

Mali broj gledalaca, dominacija Leotara i egzibicija Brotnja i Karake obilježili su još jednu završnicu za klupskog prvaka naše zemlje u malom fudbalu. Nakon sezone 2008/2009 Leotar je po drugi put prvak BiH.