Plivačima Leotara 36 medalja

110407-plivanje_kamp_borci_020

Prava žetva zlatnih medalja. Trebinjke osvojile dvadesettri medalja sa zlatnim odličjem.

Završeno je prvenstvo Bosne i Hercegovine za kadete, juniore i seniore, koje je proteklog vikenda održano u Sarajevu, na bazenu „Otoka", a na kome se takmičilo ukupno 189 takmičara, od čega 92 u muškoj i 97 u ženskoj konkurenciji.

Na ovom prvenstvu učestvovalo je i 9 takmičara Plivačkog kluba Leotar. Oni su ukupno osvojili 36 medalja, od čega dvadesettri zlatne, osam srebrnih i pet bronzanih medalja. Trebinjski plivači su oborili i četiri rekorda BiH.

Sa ukupno deset zlatnih medalja, od čega osam u pojedinačno konkurenciji i dvije u štafetama Ivana Ninković, bila je najbolja plivačica Leotara. Ona je zlato osvojila: na 50 m slobodno i 100 m prsno u juniorskoj konkurenciji, kao i na 100 m prsno u apsolutnoj kategoriji , sa novim rekordom BiH 1:15,31 u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji. Ivana je osvojila zlato na 50 m prsno u juniorskoj i apsolutnoj kategoriji i na 200 m slobodno u juniorskoj konkurenciji. Ivana je u trećem dijelu programa zlatom se okitila na 100 m slobodno i 200 m prsno u juniorskoj konkurenciji, a srebrom na 200 m prsno i u štafeti 4 puta 200 m slobodno u apsolutnoj konkurenciji. Ona je osvojila bronzanu medalju na 50 m slobodno u apsolutnoj konkurenciji.

Nina Žarković osvojila je tri zlatne medalje na 50 i 100 m delfin i 50 m slobodno u apsolutnoj konkurenciji,kao i u dvije štafetne trke u apsolutnoj konkurenciji u kojima je oboren rekord BiH, i a srebro na 100 m slobodno i štafeti 4 puta 200 m slobodno u apsolutnoj konkurenciji.

Ana Čučković osvojila je zlatnu medalju na 50 i 100 m prsno, kao i na 50 m ledjno i 200 m prsno u konkurenciji mladjih juniorki, te u dvije štafetne trke u apsolutnoj konkurenciji, srebro u štafeti 4 puta 200 m slobodno, a bronzanu medalju na 50 , 100 m i 200 m prsno u apsolutnoj konkurenciji.

Zlatna je bila i Štafeta Leotara u disciplini 4 puta 100 m mješovito u apsolutnoj konkurenciji , sa novim rekordom BiH u vremenu 4:49,65, koja je plivala u sastavu Ana Čučković, Ivana Ninković, Nina Žarković i Jelena Malovrh.

Štafeta Leotara (Ivana Ninković, Ana Čučković, Jelena Malovrh i Nina Žarković) u disciplini 4 puta 100 m slobodno osvojila je zlatnu medalju i postavila novi rekord BiH u apsolutnoj kategoriji sa vremenom 4:20,03.

Jelena Malovrh okitila se zlatnim medaljama u dvije štafete u apsolutnoj konkurenciji i srebrnom medaljom na 50 m prsno i u štafeti 4 puta 200 m slobodno u apsolutnoj kategoriji. Anja Čučković osvojila je srebrnu medalju na 100 m delfin i bronzanu medalju u disciplini 50 m delfin u juniorskoj konkurenciji.

Štafeta Leotara (koja je plivala u sastavu: Ana Čučković, Ivana Ninković, Jelena Malovrh i Nina Žarković) u disciplini 4 puta 200 m slobodno , osvojila je srebrnu medalju u apsolutnoj kategoriji.