Trebinjski plivači osvojili 18 medalja

Plivači Leotara proteklog vikenda takmičili su se na šestom Međunarodnom plivačkom mitingu „Nemo kup 2010", koji je organizovao  Plivački i vaterpolo klub „Delfin „ iz Skoplja, a održan na 50-metrskom olimpijskom plivačkom bazenu „Centar".

Treneri Živko Paranos i Veljko Piljević na ovu poznatu međunarodnu plivačku smotru vodili su devet plivača: Ivana Ninković, Nina Žarković, Jovan Živanić, Aljoša Slavić , Nemanja Mirdinja, Ana Čučković, Andjela Čučković, Ana Popović i Anđela Slavić. Plivači iz Trebinja na ovom takmičenju ukupno su osvojili 18 medalja, od čega 9 zlatnih , 4 srebrne i 5 bronzanih medalja. Ivana Ninković osvojila je zlato u apsolutnoj kategoriji na 50 m prsno i na 100 m prsno u omladinskoj konkurenciji, a bronzane medalje na 100 m prsno i 100 m slobodno. Ana Popović je vlasnik zlatne medalje na 50 m slobodno , kao i srebra na 50 m ledjno i 50 m delfin.

Nina Žarković okitila se zlatnim medaljama na 50 m slobodno u juniorskoj i apsolutnoj kategoriji, na 50 m delfin u apsolutnoj kategoriji i na 100 m delfin u juniorskoj konkurenciji, kao i na 100 m slobodno u junioirskoj konkurenciji. Nina je osvojila srebrenu medalju na 100 m slobodno u apsolutnoj kategoriji, kao i bronzu na 100 m delfin u apsolutnoj kategoriji. Andjela Čučković , u konkurenciji godišta 1999/2000, osvojila je zlatnu medalju na 50 m delfin. Andjela je na 100 m ledjno ( 1:23,97) oborila rekord BiH star 23 godine, koji je do sada držala Dijana Kvesić. Ana Čučković postala je vlasnik srebrne medalje na 50 m prsno, kao i bronzanih medalja na 50 m ledjno i 100 m prsno , u kojoj disciplini je postavila novi rekord BiH za godište 1997/98. Na ovom takmičenju nastupilo je u 5 kategorija ukupno 528 takmičara, iz 47. klubova (Albanije, Prištine, Bugarske, Srbije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Rusije,Rumunije i Makedonije).