Košarkaši izgubili u Širokom

U utakmici 15. kola košarkaškog prvenstva BiH HKK Široki je na svom parketu svladao Leotar iz Trebinja 63:51 i tako se revanširao za poraz iz prošle godine.

141115-kosarka1

Široki je odigrao solidno, prije svega u obrani kada je u drugoj četvrtini pet minuta držao goste bez koša iz igre.

Prednost od 11 koševa na poluvremenu (38:27) domaćin je povećao na 17 u jednom trenutku te je držao bez teškoća do kraja.

Kod Trebinjaca Dejan Šakotić je imao 13, a Vladimir Aleksić 10 poena. Ivan Novačić sa 14 koševa predvodio je Široki, a Josip Bilinovac dodao je 11 poena uz osam skokova.

Leotar je i poslije ovog poraza ostao drugi sa skorom od 11 pobjeda i četiri poraza.

U SUBOTU DERBI LEOTAR - SPARS

U narednom 16. kolu 31. januara u Trebinje dolazi lider Prvenstva ekipa Spars iz Sarajeva. Pozivamo sve ljubitelje košarke i sporta da dođu dvoranu u Bregovima da podrže Leotar u borbi za vrh tabele.