Leotar na krilima Đurasovića zaledio Zrinjski na -13

Košarkaši Leotara večeras su u Trebinju savladali Zrinjski u okviru 9. kola Prvenstva BiH rezultatom 85:72.

151128 kosarkasi

Neumoljiv je bio Nikola Đurasović koji je večeras ostvario dabl dabl učinak postigavši 21 poen, od čega 4 trojke, 11 skokova uz tri asistencije. Sjajni su bili i Radenković sa 16 i Šakotić sa 13 poena. Sjajna večer u sportskoj dvorani u Bregovima gdje je preko 300 navijača Leotara uživalo u odličnoj košarkaškoj predstavi trebinjskih igrača. Igrači Zrinjskog su rezultatki pratili meč do polovine druge četvrtine kada igrači Leotara pojačavaju ritam i izvanrednom igrom Đurasovića i Radenkovića drugu dionicu dobijaju velikih 27:18. U nastavku nešto bolja igra gostiju u odbrani, ali igrači Leotara ostaju pribrani, zadržavaju stečenu prednost i iskusno privode meč kraju za veoma važan trijumf koji Trebinjce približava zacrtanom cilju, a to je plasman među 6 najboljih ekipa u BiH. Leotar sada ima skor od 5 pobjeda i 4 poraza i zauzima 5 poziciju.

LEOTAR - ZRINJSKI 85:72 (22:20)(27:18)(17:14)(19:20)