Fantastičan start sezone za rukometaše Leotara

Rukometni klub Leotar večeras je u Trebinju ostvario ubjedljiv trijumf protiv Bijeljine i najavio da će i ove sezone biti najveći konkurent za osvajanje titule.

160924 rukomet leotar bijeljina

Sastav trenera Dragiše Koraćevića je "potopio" Bijeljinu razultatom 45:26, (18:11). Očekivala se nešto teža igra i veći otpor protivnika, ali nikada nije lako ući na parket "iz autobusa" pogotovo poslije dugog puta. Trebinjci su od početka nametnuli svoju igru i do polovine prvog poluvremena odvojili se na nekoliko golova prednosti. U drugo poluvrijeme su ušli još bolje, te brzo i efikasno su realizaovali sve šanse koje su im se ukazale. Najveća prednost Trebinjaca je bila +20, (42:22). Sa 10 golova najefikasniji u Leotaru je bio Radovan Uljarević. Veselin Savović je upisao 9 odbrana. Leotar je večeras pokazao dominaciju svih 60 minuta susreta, a pobjeda nijednog sekunda nije bila upitna. Zadnjih desetak minuta meča na parketu je bila druga postava kluba iz Trebinja.

RK LEOTAR - RK BIJELJINA 45:26 (18:11)

U narednom kolu Leotar putuje u Banjaluku kod starih rivala ekipe Golić Šarić.

RK LEOTAR: Savović, Miljanović, Komnenović, Bojović 1, Kolovrat 7, Milojević 8, Tasovac 1, Spaić 2, Kapor 2, Šegrt 1, Kukrika, Ninković 3, Inić, Pervan 7, Uljarević 10. Trener: Dragiša Koraćević.

RK BIJELJINA: Lontoš L., Milutinović 1, Crepulja 8, Cvijanović, Šojo 2, Petrović, Jeftić, Latinović 6, Lontoš D. Jovanović, Vasilić 3, Ristić 6.