Rukometaši lako protiv Laktaša

Ubjedljivom pobjedom protiv mlade ekipe iz Laktaša, rezultatom 40:25, rukometaši Leotara stigli su do važnih bodova u završnici Prvenstva Srpske.

170509 рукомет

Odlično su otvorili utakmicu i već na polovini prvog dijela dobro odmakli protivniku iz Laktaša. Na odmor se otišlo sa rezultatom 27:13, a za taj rezultat su krivci bili sjajni prvotimci Leotara Draganić, Inić, Uljarević i Kolovrat. U nastavku su šansu dobili mladi igrači Leotara koji su dali svoj maksimum i opravdali minutažu. Najbolji u drugoj postavi domaćih bio je Spaić, a pratili su ga Komnenović, Ninković i Šegrt. Večeras su se istakli i golmani Leotara Budović u prvom i Savović u drugom poluvremenu, a obojica su zabilježili identičan skor od 13 odbrana, od čega po jedan spašen sedmerac.

U narednom kolu 13. maja, Leotar gostuje  u Kozarskoj Dubici, dok se u posljednjem kolu u Trebinju igra derbi, Leotar - Slavija, a nadamo se da će zbog bodovnog zaostatka, taj meč direktno odlučivati o prvaku Srpske u rukometu.