Tijana Bošković MVP kvalifikacija - Srbija po peti put na Svjetskom prvenstvu

Ženska seniorska reprezentacija Srbije igraće peti put na Svetskom prvenstvu, četvrti put uzastopno, pošto je osvojila prvo mesto na turniru B grupe II runde evropskih kvalifikacija za XVIII SP 2018. u Varšavi sa maksimalnim učinkom i bez izgubljenog seta.

170529 тијана

Srbija je u poslednjem, 5. kolu B grupe, savladala Poljsku sa 3:0, po setovima 25:15, 25:16 i 25:15, posle 66 minuta igre. Tijana Bošković je proglašena za najbolju igračicu (MVP) i najboljeg korektora, a u idealnoj postavi turnira su Bojana Živković (tehničar), Brankica Mihajlović (primač), Stefana Veljković (bloker) i Silvija Popović (libero). Pored odbojkašica Srbije u najboljoj postavi su i Mihaela Mlejnkova iz Češke (primač) i Agnješka Kakolevska iz Poljske (bloker).

Utakmicu u dvorani Torvar posmatralo je 1326 gledalaca, a sudili su Jevgenij Makšanov iz Rusije i Monika Ujhazi iz Mađarske.
Izabranice Zorana Terzića su još jednom potvrdile svetsku klasu i ozbiljnom, angažovanom i borbenom igrom porazile Poljsku u odlučujućem duelu za plasman na Svetsko prvenstvo. Sa sigurnošću se može tvrditi da niko u taboru Srbije nije razmišljao o osvajanju “samo dva seta” koliko je bilo dovoljno za plasman u Japan. Naprotiv, sve devojke su pokazale želju da turnir osvoje bez izgubljenog seta i to su i uradile.

170529 тијанасрбија
Izjednačena borba se vodila na početku meča, da bi Srbija posle 2:2 povela sa 8:2. Održavala je Srbija razilku, pa je u nastavku meča vodila sa 13:6 i 16:7. U finišu je bilo 21:8, a na kraju 25:15 za vođstvo od 1:0.
Na startu drugog seta ekipe su se smenjivale u minimalnom vođstvu, ali je Srbija sredinom seta uspela da stekne tri poena viška – 12:9. Usledila je igra poen za poen, da bi Srbija u završnici, posle 17:15 povela sa 21:15. Rutinskom igrom Srbija je set završila sa 25:16, povela sa 2:0 i time obezbedila učešće na Svetskom prvenstvu u Japanu.
Nastavila je Srbija sa angažovanom i motivisanom igrom i u trećem setu, kada je povela sa 7:4. Poljakinje su izjednačile na 8:8, a Srbija serijom 6:0 stigla do prednosti od 14:8. U završnici je bilo 17:10, 21:12 i na kraju 25:15. (Izvor: ossrb.org)