Leo za malo da izgubi

Trebinje, 29.09.2010. Fudbaleri Branitelja u prvoj utakmici osmine finala Kupa BiH napravili su senzaciju juče u Trebinju. Remizirali su sa našim premijerligašem Leotarom - 1:1.

Drugoligaš Federacije BiH poveo je već u drugom minutu. Ivan Ferenc asistirao je za Sanjina Eminovića, bivšeg igrača Veleža koji je pogodio za veliko slavlje tima iz mostarskog predrgađa.

Nakon što je primio go, Leotar je imao dvije odlične šanse. Ipak, Nenad Stojanović i Zoran Rajović nisu bili neprecizni. U 13. minutu Stojanovića je u svom kaznenom prostoru oborio Toni Zadro. Popularni Purke sa bijele tačke bio je neumoljiv za, ispostavit će se, konačnih 1:1.

Do kraja veoma loše utakmice u Trebinju Leotar je do pobjede mogao i uz dvije poluprilike. Željko Radović i Stojanović nisu ih iskoristili u drugom poluvremenu. Bebanić je u finišu meča bio u prilici donijeti pobjedu Branitelju, ali Trebinjci su imali sreće.

Leotar - Branitelj 1:1

Stadion «Police» u Trebinju. Gledalca: 200. Sudija: Midhat Arnautović (Tuzla). Žuti kartoni: Čorlija, Vučinić (Leotar), Ferenc, Knezović (Branitelj).

LEOTAR: Milenković, Vučinić, Šaravba, Radović (od 46. minuta Komnenić), Čorlija, Andrić, Mandić, Milutinović (od 71. Mijailović), Marjanović (od 62. Zečević), Rajović, Stojanović. Trener: Vukašin Višnjevac.

BRANITELJ: Tugalj, Vaskeč, Zadro, Suton (od 63. Ivić), Margeta, Bebanić (od 78. Knezović), Eminović, Delić, Jurić, Dragičević (od 53. Zovko), Frenec. Trener: Slaven Musa.