Poraz Leotara na startu nastavka sezone

Rukometaši Leotara su večeras na početku nastavka sezone, a u okviru 14. kola Premijer lige za rukometaše savladani od strane gostujuće ekipe Zrinjski iz Mostara rezultatom 27:24.

130201-rukomet8

Bila je to vrlo žestoka i dinamična utakmnica, u kojoj su gosti nakon velike prednosti Leotara u završnici meča, serijom od 7:1 golova uspjeli da preokrenu rezultat i zabilježe pobjedu u Trebinju.

Utakmicu je obilježila i povreda jednog od najboljih pojedinaca Leotara Spasoja Pekića, koji je u žestokom duelu sa tri gostujuća igrača u 26. minutu susreta povrijedio lakat lijeve ruke. Vrijeme njegovog vraćanja na parket je neizvjesno.

130201-rukomet10

Prvi golman Leotara Petar Jokanović je imao svoj dan, pa je zabilježio preko 20 odbrana, a uspio je i da skine 4 od 9 penala, te se može proglasiti najboljim pojedincem u redovima domaćina. Najbolji strijelac Leotara je bio Koraćević sa 7 pogodaka u mreži Zrinjskog. Kod gostiju se istakao Arapović sa takođe 7 postignutih golova.

130201-rukomet11

Ekipa Zrinjskog je uz nedavna pojačanja pokazala da će i u nastvaku prvenstva mnogim ekipama biti teška prepreka.

Leotar u nastavku prvenstva gostuje kod ekipe RK Kakanj. Meč je na programu 08. februara u Zenici.