Prvog dana 30 medalja za sjajne trebinjske plivače

Na Olimpiskom bazenu u Banja Luci u subotu 09.03.2013. prvog dana Zimskog prvenstva Republike Srpske u plivanju za sve kategorije, održana su dva dijela prvenstva, a plivači Leotara osvojili su trideset medalja od čega 6 zlatnih, 14 srebrenih i 10 bronzanih.

130310-plivaci1

Nemanja Mirdinja u omladinskoj konkurenciji osvojio je zlato na 200m mix, srebro na 50m prsno i bronzu na 50m delfin.
Ana Čučković osvojila je 8 medalja, 1 zlatnu, 5 srebrenih i 2 bronzane i to pet u omladinskoj i tri u apsolutnoj kategoriji. Na 50m prsno zlato u omladinskoj i srebro u apsolutnoj, 100m prsno srebro u omladinskoj i bronza u apsolutnoj, 50m slobodno srebro omladinskoj i bronza u apsolutnoj i dvije srebrene medalje u štafetama 4x100 sl i 4x200 sl.
Anđela Čučković osvojila je 6 medalja , 3 zlatne, 1 srebrena i 2 bronzane. Na 50m delfin zlato u kadetskoj i bronzu u apsolutnoj, 100m leđno zlato u kadetskoj i apsolutnoj kategoriji, 200m leđno bronza u kadetskoj i 100m delfin srebro u kadetskoj.
Ana Popović osvojila je 5 medalja, 1 zlatnu, 1 srebrenu i 3 bronzane. Na 50m prsno zlato u pionirskoj i bronza u apsolutnoj kategoriji, 100m prsno srebro u pionirskoj i bronzu na 50m slobodno i 100m delfin u pionirskoj konkurenciji.
Kojović Jana osvojila je 3 medalje i to dvije srebrene u omladinskim štafetama 4x100 i 4x200 slobodno i bronzu na 50m delfin u omladinskoj konkurenciji.
Mirdinja Nikolina osvojila je 3 medalje, bronzu na 200m leđno u omladinskoj i dvije srebrene kao član omladinske štafete 4x100 i 4x200m slobodno.
Anastasija Vlatković osvojila je 2 medalje, srebrene kao član omladinskih štafeta 4x100 i 4x200m slobodno.

- Ostvarenim rezultatima i osvojenim medaljama u prvom takmičarskom danu naši plivači su potvrdili svoj neosporan talenat. Posebno treba istaći da su naše mlade takmičarke Ana Čučković (omladinka), Anđela Čučković (Kadetkinja) i Ana Popović (Pionirka) osvajali medalje i u apsolutnoj kategoriji, a Anđela je postala Apsolutni prvak RS na 100m leđno - ističe Veljko Piljević, trener PK Leotar