LEOTAR - RUDAR PRIJEDOR 2:1

Malo je nedostajalo da današnji dan crnim slovima bude upisan u istoriju Leotara, jer je Leotar u poslijednji čas uspio da izmiri dug od 14.200 KM prema bivšem fudbaleru Gavrilu Čorliji. A "ponovo rođeni" Tigrovi su od utakmice sa Rudarom napravili fudbalski praznik, koji je donekle pokvarila kiša koja je padala svih 90 minuta i otežavala posao igračima obje ekipe.

130330-fudbal1

U utakmici koja je imala ogromnu važnost i za Leotar i za Rudar, domaćin je bio bolji i zasluženo osovjio tri boda. Trebinjci su pitanje pobjednika riješili u prvom poluvremenu. Kontranapad je u 3. minutu započeo Nikola Grubješić, dodao do Miloša Stojčeva koji šalje Gojka Cimirota oči i oči sa golmanom Rudara, a Cimirot nesebično upošljava Dejana Jankovića na drugoj stativi, kome nije bilo teško da sa 7-8 metara pogodi praznu mrežu. U 29. minutu Leotar je udvostručio prednost. Ivan Marinković je izveo slobodan udarac sa lijeve strane, a Nikola Grubješić glavom sa 11 metara pogađa mrežu Rudara.

130330-fudbal4

U drugom poluvremenu Leotar je imao potpunu kontrolu igre. Posjedom lopte su onemogućili goste da ozbiljnije ugroze njihov gol. Zapoečelo je bakljadom na istoku uz transparent "Ponovo rođeni" kojim su Tigrovi obilježili povratak na Police nakon skoro 10 godina. Počasni gol Rudar je postigao u 93. minutu, kada Dejan Janković ruši Pejića u šesnaestercu, a Pilav pokazuje na bijelu tačku. Siguran realizator bio je Borislav Mikić.

130330-fudbal5
LEOTAR - RUDAR PRIJEDOR 2:1 (2:0)
Trebinje - Stadion "Police". Gledalaca: 500. Sudija: Elmir Pilav (Sarajevo) 6. Strijelci: Janković u 3.minutu, Grubješić u 29.minutu za Leotar, a Mikić u 93.minuta iz penala za Rudar. Žuti kartoni: Andrić, Stojčev, G. Cimirot (Leotar), Handžić, Pejić, Savić, Rastoka (Rudar Prijedor).
LEOTAR: Rajić, Milović, M. Cimirot (od 84. minuta Đerić), Prebiračević, Šaraba, Andrić, G. Cimirot (od 65. minuta Mihojević) Marinković, Stojčev, Grubješić (od 92. Minuta Geubješić), Janković.
RUDAR PRIJEDOR: Bodiroga, Kokanović (od 64.minuta Vuković), Kotaran, Gigović, Savić, Ramić (od 80. minuta Srndović), Radulović (od 75. minuta Rastoka), Handžić, Pejić, Mikić, Milutinović. (FK Leotar)