Veliki uspjeh džudistkinje Leotara

Aleksandra Samardžić, članica džudo kluba ,,Leotar" nastupila je na Evropskom kupu za kadete u Teplicama (Češka) od 20.-21. Aprila 2013. i u jakoj konkurenciji osvojila treće mjesto i bodove za evropsku rang listu.

130423-sandra1

Na ovom kupu učestvovalo je 714 takmičara iz 33 evropske zemlje.Aleksandra je u 1. kolu pobijedila slovenku (Istenič) iponom, u drugom takođe iponom poljakinju (Tymann), da bi u trećem kolu bila zaustavljena od šampionke u toj kategoriji Njemice (Scoccimaro), u prvoj repasažnoj borbi iponom je savladala čehinju (Matejčkovu), u drugoj takođe iponom holanđanku (Walhout), a u borbi za treće mjesto iponom je pobijedila Njemicu (Hoelterhoff). Inače ova medalja dobija još više na značaju jer je ovo prvo Aleksandrino takmičenje u većoj kategoriji tj. -70kg i da njena forma i rezultati tek treba da se vide na predstojećim turnirima među kojima je naredni evropski kup u Bukureštu (Rumunija) već ovaj vikend od 26. - 28.aprila 2013.