Plivači Leotara uzeli 14 medalja

Deveti memorijalni turnir u plivanju "Srđan i Maksim" koji je organizovao PK "Leotar" završen je danas.

130616-pliv3

Na ovoj plivačkoj smotri učestvovalo je 239 iz 12 klubova iz zemlje i regiona. Plivači Leotara osvojili su ukupno 14 medalja, 4 zlatne, 5 srebrenih i 5 bronzanih. najuspješniji takmičar u redovima Leotara bila je sjajna Ana Čučković koja je osvojila 2 zlatne medalje na 50 i 100 m prsno, srebro u disciplini 50 delfin i bronzu na 50 m leđno.  Dvije zlatne medalje na 50 i 100 m slobodno osvojio je Drago Krivokapić.  Srebrenu medalju na 100 m prsno te dvije bronzane na 50 slobodnim stilom i 50 m prsno osvojio je Nemanja Mirdinja. Ana Popović okitila se srebrenom medaljom na 50 m prsno i bronzanom medaljom na 200 m mješovito. Marija Rosandić bila je srebrena na 50 delfin, dok je Marija Ninković u istoj disciplini osvojila bronzanu medalju.  Štafeta Leotara u disciplini 4x50 slobodno u sastavu Ana Čučković, Anastasija Vlatković, Jana Kojović i Nikolina Mirdinja osvojila je srebrenu medalju.

130616-pliv2

Najuspješniji klub na ovogodišnjem plivačkog mitingu "Srđan i Maksim" bio je dubrovački Jug ispred ekipe Budve MTV, a treće mjesto dijele su ekipe Jadrana iz Herceg Novog i Veleža iz Mostara.
Novčanu nagradu za najuspješnijeg plivača i plivačicu na osnovu osvojenih FINA bodova iz dvije discipline osvojili su Marko Limov i Tanja Šmid članovi dubrovačkog Juga.