Tri medalje za Ivanu i Ninu

Na Otvorenom prvenstvu Srbije koje je održano proteklog vikenda u Beogradu nastupilo je 368 takmičara iz 47 plivačkih klubova Srbije, Bugarske, Makedonije, Slovenije, Izraela i BiH.

130722-pliv

Najbolje trebinjske plivačice Ivana Ninković i Nina Žarković koje trenutno plivaju za PK Olymp iz Banja Luke osvojile su dvije zlatne i jednu srebrnu medalju.
Nina Žarković je osvojila srebrnu medalju u finalu trke 50m delfin koju je isplivala za 29:16, dok je Ivana Ninković osvojila dvije zlatne medalje u disciplini 50m prsno sa isplivanim rezultatom 32:82 i u disciplini 100m prsno koju je isplivala za 1:12:60.

Nakon ovog takmičenja plivačica Nina Žarković završava svoju ljetnu takmičarsku sezonu, dok će Ivana Ninković učestvovati na Svjetskom prvenstvu koje se održava u periodu od 28. jula do 04. avgusta u Barseloni.
Ivanine trke su 29.07. 2013. - 100m prsno i 03.08.2013. - 50m prsno. (PK Olymp)