Novi poraz Leotara

Po veoma sparnom vremenu u Trebinju su svoj susret četvrtog kola BHT Premijer lige odigrali Leotar i Sarajevo, a gosti su bili uspješniji.

130817-leo5
Sarajevo je na Policama iskoristilo ulogu favorita i upisalo vrijedne bodove. Bordo tim rano je stigao do vodstva i to prvijencem Komazeca.

U 15. minuti odlična akcija Sarajeva, Radovac je uposlio Suljića, koji sa svega nekoliko metara pogađa spoljni dio mreže. Do kraja prvog dijela bilježimo još udarac Suljića preko gola u 27. minuti, kao i pokušaj Komazeca glavom s 11 metara, ali ponovo se tresla mrež s vanjske strane.

Najbolju je, ipak, propustio Travančić pet minuta prije odlaska na odmor. Bila je to stopostotna šansa, no bivši igrač Čelika nije uspio pogoditi.

Domaćin je krenuo agresivnije u nastavku, što mu se isplatilo već u 56. minuti. Marinković je izveo korner s desne strane, Šaraba glavom prebacio loptu na drugu stativu, a rezerivsta Milović zabio za 1:1. Imali su Trebinjci još dvije prilike, ali ostalo je 1:1.

Bordi tim ipak dolazi do pobjede. U 79. minuti rezervista Osmanagić je matirao Kukriku za veliko slavlje gostujućih igrača i navijača. U završnici je Zečević pucao, ali je Bandović odbranio. (Sportsport.ba)