Travnik preko Leotara do prvih bodova

U 7. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine fudbaleri Travnika stigli su do prve pobjede. Naime, na domaćem terenu Veziri su s minimalnih 1:0 savladali Leotar, a jedini pogodak postigao je Isaković u 75. minuti.

130504-leotravnik04

(Foto: arhiva)

Travnik je od samog početka susreta nametnuo tempo igre kojem gosti iz Trebinja nisu mogli odgovoriti. Veziri su bili mnogo bolja ekipa, pogotovo u drugom dijelu, na čijem je otvaranju Leotar imao dvije velike prilike, koje nije iskoristio

Svoju nadmoć Veziri su iskoristili u 75. minuti. Naime, nakon jednog censtrašuta s desne strane golman Leotara loše reaguje, a u šesnaestercu gostiju najbolje se snalazi Isaković koji udarcem glavom pogađa za 1:0.

Do kraja je bilo ostalo još 15 minuta i očekivalo se da Leotar krene nešto ofanzivnije, no gosti iz Trebinja nisu mogli ozbiljnije ugroziti Bukvića, a Travnik je još u dva navrata preko Isakovića mogao povisiti svoju prednost. No ostalo je 1:0.