Rukometašima bod u Nevesinju

U Nevesinju je odigrano 5. kolo Prve rukometne lige Republike Srpske  u kojem su se sastali RK Hercegovina i RK Leotar.

131005-rukomet4

Favorizovana ekipa Hercegovina i Leotar igrali su neriješeno 24:24. Trebinjci su bili bolji u prvom, a Nevesinjci u drugom poluvremenu.
Hercegovina je bila u rezultatskom deficitu sve do 42. minuta kada je rezultat izjednačen na 16:16. Samo minut kasnije domaći su poveli sa dva igrača manje i od tada je rezultat jurio Leotar. Trideset sekundi prije kraja Nevesinjci su imali gol prenosti, ali se nakon tajm auta gostiju nisu uspjeli da odbrane, pa je utakmica završena podjelom bodova.
U trebinjskom sastavu najbolju partiju pružio je iskusni Koraćević sa 8 golova, a Komnenović se šest puta upisao u strijelce. U redovima Hercegovine najefikasniji su bili Ivanišević sa sedam i Lučić sa šest golova.

HERCEGOVINA – LEOTAR 24 : 24 (12:15)

Sportska dvorana „Nevesinjka". Gledalaca: 350. Sudije: Milićević, Miljević ( Doboj ). Sedmerci: Hercegovina 1 (1), Leotar 4 ( 4 ). Isključenja: Hercegovina - 10 min, Leotar – 8 minuta.

HERCEGOVINA: Kovačević, Dragović, Budović, Buha, Lučić, Ivanišević, Vujadinović, B.Čabrilo, V.Čabrilo, Šarenac, Laketa.

LEOTAR: Savović, Koraćević, Uljarević, Vulićević, Vico, Ninković, Bokonjić, Komnenović, Bratić, Dević, Antunović.

U narednom kolu Leotar će biti domaćin ekipi RK Golić Šarić iz Banja Luke.