Leotar bolji od Slavije

U okviru 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine fudbaleri Leotara danas su savladali ekipu Slavije rezultatom 2:0 i zadržali priključak sa ekipama sa dna tabele.

131019-fkleoslavija05

Na početku meča igrači i svi prisutni su minutom ćutanja odali poštu navijačima BiH koji su stradali na povratku sa utakmice Litvanija - BiH. Takođe, igrači i sudci su se pridružili akciji "Football
against Racism in Europe" (FARE Network) u borbi protiv rasizma i netolerancije, koja se organizuje širom svijeta. "FARE akciona nedelja" koja traje od 16. do 31. oktobra, ujedinjuje navijače, klubove, etničke manjine i zajednice pogođene drugim oblicima diskriminacije širom kontinenta u zajedničkim naporima da diskriminacija postane stvar prošlosti.

Veoma dobru igru na otvaranju susreta Leotar koristi u 24. minuti. Bajalica je uposlio Đerića, koji fantastičnim udarcem pogađa mrežu gostiju za vodstvo od 1:0.

Do kraja prvog poluvremena još jedan gol u mreži gostiju. U 38. minuti je Leotar je preko Zečevića stigao do vodstva od 2:0, što je bio rezultat nakon prvih 45 minuta.

U nastavku utakmice Leotar je mirnom igrom održavao prednost. Imala su oba tima nekoliko prilika, ali se rezultat nije mijenjao, te je ostalo 2.0 za Leotar.

LEOTAR: Kukrika, Milović, Deretić, Prebiračević, Šaraba, Marinković, Đajić, Bajalica, Đerić, Zečević, Udovičić.