Košarkaši zabilježili prvu pobjedu

U okviru drugog kola Premijer lige košarkaši su ostvarili prvu pobjedu, protiv ekipe Građanski rezultatom 88:84.

131026-kosarka2

Leotar je tokom cijelog meča imao rezultatsku prednost. Gosti nisu uspjeli da realizuju veliku broj šuteva kojie su uputili na koš Leotara, dok su domaći igrači redali trojku za trojkom i povećavali prednost, koju su zadržali sve do zadnjih minuta susreta. Neizvjesnost je počela da raste početkom posljednje četvrtine kada se igrači Leotara previše opuštaju, dok Bijeljinci to maksimalno iskorištavaju. Najdramatičnija je bila završnica meča kada su gosti iskoristili veći broj početničkih grešaka domaćih košarkaša i približili se na samo koš razlike. Ipak Leotar uspjeva da iskoristi nove kikseve Bijeljinaca i zadržati prednost za konačnih 88:84.

Najefikasniji igrači u redovima Leotara su bili Vukadinov i Šutulović sa po 27 poena. Kod gostiju se istakao Boljkovac sa 16 poena i 5 asistencija.

KK LEOTAR : KK GRAĐANSKI 88:84 (26:16)(52:43)(76:64)(88:84)