Borac pobijedio Leotara i učvrstio se na prvom mjestu

Lider BHT Premijer lige Bosne i Hercegovine, banjolučki Borac, slavio je minimalnu pobjedu nad Leotarom u utakmici 14. kola.

121103-leotarborac3
Borac je igrao koliko mu je bilo dovoljno da ostvari tri boda protiv Leotara na Gradskom stadionu. Banjolučani su devetom prvenstvenom pobjedom zadržali vodeću poziciju i sada su na pet bodova prednoti u odnosu na Sarajevo, koje od 19:45 sati na Koševu igra veliki derbi protiv Željezničara.

Domaći su prvi put zaprijetili u 15. minuti preko Stokića, a minutu-dvije kasnije pokušao je i Đelmić. Leotar je uzvratio preko Zečevića, no mreže su mirovale.

U 35. minuti Žižović je matirao Kukriku, ali je Zečević izbacio loptu sa same gol-linije i ostalo je 0:0. Do kraja prvog dijela Stokić je pucao malo preko gola iz slobodnog udarca, a Prebiračević je u završnici prvog dijela imao šansu, no negov udarac glavom odbranio je Avdukić.

U desetoj minuti nastavka Borac uspijeva krunisati dominaciju na terenu. Nakon dobrog centaršuta Dujakovića, lopta dolazi do Žižovića, koji glavom pogađa za 1:0.

Upravo je Žižović zatresao mrežu gostiju iz Trebinja u 69. minuti, no pogodak je poništen zbog nedozvoljene pozicije. Ostalo je 1:0 i Borac se vratio na pobjedničke staze poslije poraza u Gradačcu u prošlom kolu. (Sportsport.ba)