Košarkaši zamalo do pobjede u Sarajevu

Košarkaši Bosne savladali su protekle noći u Sarajevu ekipu Leotara 71:61 u susretu trećeg kola Lige 12 košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine.

131103-bosnaleotar
Prva četvrtina donijela je dosta izjednačenu igru. Bosna je imala minimalnu prednost, a nakon prve dionice imali su četiri poena prednosti 20:16.

Leotar je odlično igrao u drugoj četvrtini. Okrenuli su rezultat u svoju korist, pa su na odmor otišli sa sedam poena prednosti 37:30.

Iako je Leotar na otvaranju drugog poluvremena otišao na dvocifrenu prednost 43:32, Bosna se nije predavala. Uspjeli su izabranici Dragoljuba Vidačića da okrenu susret, pa se u posljednju četvrtinu ušlo sa poenom prednosti u korist Studenata 49:48.

Posljednja dionica donijela je bolju igru Bosne. Uspjeli su slomiti otpor Leotara, te su na kraju došli do pobjede.

Ernad Mujić je sa 15 poena predvodio Bosnu, dok je kod Leotara Ivan Vukadinov ubacio 18 poena. (Sportsport.ba)