Polovičan uspjeh košarkaških ekipa

Polovičan uspjeh večeras su ostvarile košarkaške ekipe iz Trebinja u prvenstvenim utakmicama, muškarci u okviru 8. Kola Premijer lige BiH a djevojke u 5.kolu Prvenstva RS.

131130-leovarda6

„Svislion" Leotar nije uspio da pobijedi ekipu „Radnika" u Bijeljini iako je čitavo vrijeme utakmice imao kontakt i realne panse za pobjedu. Konačan rezultat bio je 83-80, po četvrtinama 26-19 15-18 22-24 20-19. Nakon nekoliko "vezanih" poraza ekipa iz Bijeljine je angažovala Pelkića I Damjanovića I njihov dolazak pokazao se kao pun pogodak. Damjanović sa 19 I Radovanović sa 18 poena bili su anjbolji u pobjedničkoj ekipi dok su kod košarkaša "Svislion Leotara" Nikolić sa 19 I Pavlović sa 17 poena bili bolji od ostalih.
U sljedećem kolu Trebinjci dočekuju "Čapljinu".

Sa druge strane košarkašice "Trebinja 03" gostovale su u Prijedoru I ubjedljivim rezultatom 107-31, po četvrtinama 18-12, 34-8, 24-8 I 31-3 istakle kandidaturu za prvo mjesto na tabeli.

131209-kosarkasice
Nakon dugo vremena Trebinjke su nastupile u kompletnom sastavu I pokazale da se nalaze u odličnoj formi. Posebno raspoložena za igru bila je plejmejker Vukajlović sa 17 poena. Zapažen učinak su imale, najefikasnija na meču kapiten Radovanović sa 21 poenom I Skočajić sa 19 poena.

U sljedećem kolu Trebinjke su domaćini ekipi "Feniksa" iz Banja Luke, ekipa sa kojojm se Trebinje 03 bori za prvo mjesto u ligi RS.