Borac Nektar pobijedio trebinjski Leotar

Košarkaši Borac Nektara bez većih problema pobijedili su juče u Banjaluci ekipu trebinjskog Leotara rezultatom 86:68, te tako i teoretski osigurali nastup u Ligi 6, koja počinje 26. marta. "Pivari" su već od samog starta utakmice zaigrali onako kako se od njih očekuje, nametnuvši svoj tempo, tako da pobjednik nijednog trenutka nije dolazio u pitanje.

101208-kkleo-borac_025

Borac Nektar već nakon par uvodnih minuta imao je prednost od 11 poena, da bi na prvi odmor otišao sa +7 (24:17). Slično se nastavilo i u drugoj dionici – Banjalučani su igrali svoju igru, koja im je nakon 20 minuta donijela velikih 16 poena više od rivala (51:35). 3 minuta prije kraja utakmice "crveno-plavi" su imali i +22 (84:62), da bi gosti u tim posljednjim minutima smanjili ubjedljivo vođstvo Borca do konačnih 86:68.

Najefikasniji u timu Borac Nektara bio je Nemanja Vranješ sa 23 poena, dok je Slobodan Tošić postigao 15. U redovima Trebinjaca Pelkić je postigao 21, a Gnjato 14.