Uspješan vikend mladih trebinjskih atletičara

U Sarajevu je juče održano Prvenstvo BiH u atletici za starije juniore. Atletski klub Trebinje je po prvi put nastupio u ovoj starosnoj kategoriji i osvojio dvije medalje.

190624 atletika

Najznačajniji rezultat postigao je Marko Šuković u disciplini skok u vis preskočivši 180cm, iako još uvijek stariji pionir osvojio je treće mjesto i bronzanu medalju u dvije starosne kategorije iznad njegove. Sam rezultat 180cm je vredniji od plasmana, jer je ova visina jedna od najboljih u okruženju za njegovu kategoriju.

Jovo Mandrapa je u disciplini bacanje diska takođe osvojio bronzanu medalju sa novim ličnim rekordom 37,43. Sledeće nedelje trebinjske atletičare očekuje Prvenstvo BiH u kategoriji mlađih juniora, gde očekuju još bolje rezultate.