Trebinjkama jedan rekord i tri finala

Plivači Leotara na 30. Međunarodnom plivačkom mitingu Hi Point u Zirihu (Švajcarska), koji je održan u vremenu 25. do 26. februara, ostvarili su odlične rezultate. Oni su za dva dana nastupa ostvarili tri finala, mnogo ličnih rekorda, kao i jedan rekord BiH na 50 m kraul.

111106-plivanje

Ivana Ninković ušla je u finale u disciplini 50 m prsno i sa rezultatom 33.55 osvojila četvrto mjesto, a drugo finale ostvarila je Nina Žarković u disciplini 50 m delfin i sa rezultatom 28.85 osvojila 5. mjesto.

Nina je prvog dana takmičenja bila učesnica finala najatraktivnije dionice na 50 m kraul i ostvarila rezultat 27.49, što je novi rekord BiH . U finalu je osvojila šesto mjesto. Ostali plivači Leotara koji su nastupili u Zirihu, Ana i Anđela Čučković, Aljoša Slavić, Nemanja Mirdinja, ostvarili su svoja najbolja vremena, čime su opravdali nastup na ovom izuzetno jakom međunarodnom plivačkom mitingu.

Vrijedno je istaći i vrijeme Anđele Čučković na 50 m delfin, sa rezultatom 31.89 (485). Među 60 takmičarki zauzela je 22. mjesto u apsolutnoj kategoriji, a državni rekord joj je izmakao za 62 stotinke.

Prema broju osvojenih bodova Leotar se plasirao na 17. mjesto , od ukupno 59 klubova koliko je učestvovalo na ovom međunarodnom plivačkom mitingu.

Na ovom mitingu u Zirihu učestvovao je ukupno 471. takmičar, od čega 231 u muškoj i 240 u ženskoj konkurenciji, iz 59. klubova.

Među najpoznatijim i najbolje plasiranih svjetskih plivača zapažen je bio nastup Jana Torpa iz Australije.

"Naši plivači su u potpunosti opravdali nastup na ovom jakom međunarodnim mitingu u Zirihu, jer su isplivali svoje najbolje rezultate. Sa ostvarenim rezultatima na ovom takmičenju u potpunosti sam zadovoljan, a i kako ne bih bio kada smo oborili jedan seniorski rekord BiH i bili učesnici na tri finalne trke na ovako jakom takmičenju i ostvarili niz ličnih rekorda. Sa ovim rezultatima smo potvrdili da se nalazimo na pravom putu da u optimalnoj formi dočekamo predstojeća takmičenja, državno i republičko prvenstvo, kao i da se Nina i Ivana nadaju plasmanu na OI." – kaže Veljko Piljević, trener Plivačkog kluba Leotar.