Košarkaši Leotara stali na pragu Lige 6

U veoma važnom susretu za domaće košarkaše, koji je odlučivao njihov plasman u Ligu 6, u okviru 25. kola Lige 13, košarkaši Leotara su poraženi od ekipe Varda HE iz Višegrada rezultatom 75:70, po četvrtinama (16:19)(17:22)(22:17)(15:17).

120314-kosarka_leo_varda_he_011

Igračima Leotara u ovoj utakmici je trebala pobjeda nad Vardom od samo dva poena razlike, da bi se plasirali u Ligu 6, ali večeras jednostavno nisu imali sreće. Gostima je sve išlo od ruke. Diktirali su igru od samog početka susreta, da bi na pauzu otišli sa velikom razlikom 33:41.

Domaći košarkaši su svim naporima pokušavali da smanje rezultat, što im je i pošlo za rukom na samom početku drugog poluvremena. Međutim, košarkašima Varde se jednostavno lijepila lopta za ruke, dolazila im je svaka odbijena lopta, ulazio svaki pokušaj trojke. Ubačenim trojkama Đurđevića i Mičete ponovo stvaraju veliku rezultatsku razliku koju Leotar do kraja susreta nije uspio da sustigne.